Susumu RG1005P-331-B-T1
RG1005P-331-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-331-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 330 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-331-B-T1.pdf
Availability of RG1005P-331-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-331-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-331-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-331-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-331-B-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-331-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-331-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-331-B-T1
CONN SOCKET IDC 26AWG GOLD datasheet.pdf
TOPFET QUAD 50V 20-SOIC datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 2VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
DIN-POWER FLOW048FS-4 5C1-1 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC SDRAM DDR2 32M X 16 84-FBGA datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 1KV AXIAL datasheet.pdf