Susumu RG1005P-3572-B-T5
RG1005P-3572-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-3572-B-T5
Brief Description
RES SMD 35.7KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-3572-B-T5.pdf
Availability of RG1005P-3572-B-T5
QUANTITY
RG1005P-3572-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-3572-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005P-3572-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)35.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-3572-B-T5
Related LinksRG1005P-, RG1005P-3572-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-3572-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005P-3572-B-T5
IC CPLD 32MC 15NS 44PLCC datasheet.pdf
IDC CABLE - CSR26S/AE26G/X datasheet.pdf
CAP CER 510PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 Y/G,X,X,BLUE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 15.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT SKT datasheet.pdf