Susumu RG1005P-3741-W-T1
RG1005P-3741-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-3741-W-T1
Brief Description
RES SMD 3.74K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-3741-W-T1.pdf
Availability of RG1005P-3741-W-T1
QUANTITY
RG1005P-3741-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-3741-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-3741-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.74k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-3741-W-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-3741-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-3741-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-3741-W-T1
IDC CABLE - MKC40K/MC40G/MCF40K datasheet.pdf
IC QUAD 2:1 MUX/DEMUX 3ST 16QSOP datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.6A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
HEADER SOLDER CUP 2.54MM datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
PCIE GEN3 STRADDLEMOUNT datasheet.pdf
CAP FILM 0.001UF 20% 480VAC AXIA datasheet.pdf