Susumu RG1005P-3830-P-T1
RG1005P-3830-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-3830-P-T1
Brief Description
RES SMD 383 OHM 0.02% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-3830-P-T1.pdf
Availability of RG1005P-3830-P-T1
QUANTITY
RG1005P-3830-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-3830-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-3830-P-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-3830-P-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-3830-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-3830-P-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-3830-P-T1
CONN HDR 2MM MALE 2ROW R/A 48POS datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 62.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT datasheet.pdf