Susumu RG1005P-3830-P-T1
RG1005P-3830-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-3830-P-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 383 OHM 0.02% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-3830-P-T1.pdf
Availability of RG1005P-3830-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-3830-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-3830-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-3830-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-3830-P-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-3830-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-3830-P-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-3830-P-T1
CHASSIS ALUM UNPAINTED 6"L X 5"W datasheet.pdf
GUIDE FOR HM2Y280 datasheet.pdf
IC RESET MONITOR 2.63V SOT143-4 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV OPEN COLLECTOR 6SO datasheet.pdf
DIES VIBRAKRIMP FLAGS 22-18 datasheet.pdf
RES 973 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC LPC SUPER I/O datasheet.pdf
CABLE DUCT VERT datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
TV 55C 55#22D PIN RECP datasheet.pdf
3900UF 100V 35X40MM 105C 5000H datasheet.pdf