Susumu RG1005P-3922-D-T10
RG1005P-3922-D-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-3922-D-T10
Brief Description
RES SMD 39.2KOHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-3922-D-T10.pdf
Availability of RG1005P-3922-D-T10
QUANTITY
RG1005P-3922-D-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-3922-D-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-3922-D-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-3922-D-T10
Related LinksRG1005P-3, RG1005P-3922-D-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-3922-D-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-3922-D-T10
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP datasheet.pdf
RES SMD 15.4OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1KVDC TH 1W 15-5V datasheet.pdf
LED GOLDEN DRAGON 455NM BLUE SMD datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 GRN/YLW/YLW DIFF datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 5.36KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 6.3A PNL MNT datasheet.pdf