Susumu RG1005P-4022-C-T10
RG1005P-4022-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-4022-C-T10
Brief Description
RES SMD 40.2K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-4022-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-4022-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-4022-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-4022-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-4022-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)40.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-4022-C-T10
Related LinksRG1005P-4, RG1005P-4022-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-4022-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-4022-C-T10
PCB COPPER CLAD POS 12X18"2 SIDE datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 12W datasheet.pdf
CONN HEADER 60 POS RT ANGLE GOLD datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V Y5V 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK FOR 35MM BGA datasheet.pdf