Susumu RG1005P-4122-B-T1
RG1005P-4122-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-4122-B-T1
Brief Description
RES SMD 41.2KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-4122-B-T1.pdf
Availability of RG1005P-4122-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-4122-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-4122-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-4122-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)41.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-4122-B-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-4122-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-4122-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-4122-B-T1
LED 7-SEG 3DIGIT CC RED RHDP .4" datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 5.6K OHM 16DIP datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VOLTMETER 200MVDC LED PANEL MT datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 1.69 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
08 MODIV HSG W/STR RLF DR .100 datasheet.pdf
DC/DC CONV 6W SIP DUAL OUT datasheet.pdf