Susumu RG1005P-4221-W-T1
RG1005P-4221-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-4221-W-T1
Brief Description
RES SMD 4.22K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-4221-W-T1.pdf
Availability of RG1005P-4221-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-4221-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-4221-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-4221-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-4221-W-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-4221-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-4221-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-4221-W-T1
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CBL RIBN 14COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 690MA 1.46 OHM datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
ZLINX IO, 4AO, SOURCING datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
ATTENUATOR 14 DB DC 18GHZ datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf