Susumu RG1005P-431-B-T5
RG1005P-431-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-431-B-T5
Brief Description
RES SMD 430 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-431-B-T5.pdf
Availability of RG1005P-431-B-T5
QUANTITY
RG1005P-431-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-431-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005P-431-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-431-B-T5
Related LinksRG1005P-, RG1005P-431-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-431-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005P-431-B-T5
DIODE GEN PURP 100V 1A DO41 datasheet.pdf
RES 15 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 1% 10W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
BOX ABS TRN PURPLE 5.71"LX3.94"W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS SKT datasheet.pdf