Susumu RG1005P-433-W-T5
RG1005P-433-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-433-W-T5
Brief Description
RES SMD 43K OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-433-W-T5.pdf
Availability of RG1005P-433-W-T5
QUANTITY
RG1005P-433-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-433-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005P-433-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-433-W-T5
Related LinksRG1005P-, RG1005P-433-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-433-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005P-433-W-T5
HEX STANDOFF 6-32 NYLON 9/16" datasheet.pdf
TOOL HAND CERTI-CRIMP II W/DIES datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
HEATSINK 19X19X19.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
TRANS PREBIAS DUAL PNP SMINI5 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 4:1 20TQFN datasheet.pdf
ROUND SPACER M5 NYLON 1" datasheet.pdf
CTV 55C 55#22D PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf