Susumu RG1005P-4420-C-T10
RG1005P-4420-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-4420-C-T10
Brief Description
RES SMD 442 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-4420-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-4420-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-4420-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-4420-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-4420-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-4420-C-T10
Related LinksRG1005P-4, RG1005P-4420-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-4420-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-4420-C-T10
TERMINATOR SCSI-2 SINGLE ACTIVE datasheet.pdf
CONN ADAPT N PLUG TO TNC JACK datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 300MA 450 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 316K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5MM datasheet.pdf
GASKET FABRIC/FOAM 25MMX1M RECT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 137 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
GKZ KEYS FUNNEL KEY FOR GKN datasheet.pdf
HEX STANDOFF 8-32 BRASS 10MM datasheet.pdf