Susumu RG1005P-4531-C-T10
RG1005P-4531-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-4531-C-T10
Brief Description
RES SMD 4.53K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-4531-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-4531-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-4531-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-4531-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-4531-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-4531-C-T10
Related LinksRG1005P-4, RG1005P-4531-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-4531-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-4531-C-T10
CONN HEADER .100 SINGL STR 19POS datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 56POS .156 GRN datasheet.pdf
CAP CER 130PF 50V 0606 datasheet.pdf
SOFTWARE LICENSE MPLAB C COMPIER datasheet.pdf
CONN PLUG 10 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 180PF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 22 OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAT5E STP CBL W/STRT M12-RJ45 CO datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf