Susumu RG1005P-4642-B-T5
RG1005P-4642-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-4642-B-T5
Brief Description
RES SMD 46.4KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-4642-B-T5.pdf
Availability of RG1005P-4642-B-T5
QUANTITY
RG1005P-4642-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-4642-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005P-4642-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-4642-B-T5
Related LinksRG1005P-, RG1005P-4642-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-4642-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005P-4642-B-T5
REGULTR -3.3V1.0A VERTICAL VTHT datasheet.pdf
CAP ARRAY 330PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 6.7NS 256BGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 24V 5V 3A PCB datasheet.pdf
CONN,SKT,CRNEDGE datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2.9MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 560 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 15PSI GAUG 5V SMT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
COVER PROTECTIVE 3POS OPM MODULE datasheet.pdf