Susumu RG1005P-471-W-T1
RG1005P-471-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-471-W-T1
Brief Description
RES SMD 470 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-471-W-T1.pdf
Availability of RG1005P-471-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-471-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-471-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-471-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-471-W-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-471-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-471-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-471-W-T1
TRANS PNP 100V 25A TO247 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 500MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1/0 AWG RED 500' datasheet.pdf
BLZP 5.00/21/180LH SN BK BX datasheet.pdf
UMY10-3654 SAFETY MAT 10M datasheet.pdf
FIXED IND 160NH 2.37A 40 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ16A PG16 datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 20 OLIVE datasheet.pdf
CAP FILM 150 NF 5% 1400VDC RAD datasheet.pdf