Susumu RG1005P-472-B-T1
RG1005P-472-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-472-B-T1
Brief Description
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-472-B-T1.pdf
Availability of RG1005P-472-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-472-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-472-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-472-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-472-B-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-472-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-472-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-472-B-T1
CAP CER 220PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 0.100 SMD TIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T SOLDER NONSHO datasheet.pdf
ELECTRONIC HOUSING datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 1.2A 71 MOHM SMD datasheet.pdf