Susumu RG1005P-472-D-T10
RG1005P-472-D-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-472-D-T10
Brief Description
RES SMD 4.7K OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-472-D-T10.pdf
Availability of RG1005P-472-D-T10
QUANTITY
RG1005P-472-D-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-472-D-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-472-D-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-472-D-T10
Related LinksRG1005P-, RG1005P-472-D-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-472-D-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-472-D-T10
OSC XO 4.000MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
IC DAC 16BIT MULTIPLYING 8SON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MINITEK SHROUDED HDR SMT datasheet.pdf
HEX KEY L SHAPE 7MM 7.36" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf