Susumu RG1005P-472-W-T5
RG1005P-472-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-472-W-T5
Brief Description
RES SMD 4.7KOHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-472-W-T5.pdf
Availability of RG1005P-472-W-T5
QUANTITY
RG1005P-472-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-472-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005P-472-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-472-W-T5
Related LinksRG1005P-, RG1005P-472-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-472-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005P-472-W-T5
CONN DIN RECEPT 96POS R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TS3USB221A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 160W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
.180 RECEP STRIP PLT datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 50V 3.5A SOD64 datasheet.pdf