Susumu RG1005P-5622-B-T1
RG1005P-5622-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-5622-B-T1
Brief Description
RES SMD 56.2KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-5622-B-T1.pdf
Availability of RG1005P-5622-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-5622-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-5622-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-5622-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)56.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-5622-B-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-5622-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-5622-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-5622-B-T1
RELAY OPTO AC/DC 60V 500MA 8-SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 50VC 0402 datasheet.pdf
IC DC-DC UMODULE BUCK 3A 76-LGA datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 20% 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
OSC XO 110.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CREE XP-E ORANGE datasheet.pdf
MOD CABLE 12FT COILED datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
IGBT 1200V 210A 1100W PKG D datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 4.8A 191 MOHM SMD datasheet.pdf