Susumu RG1005P-5622-C-T10
RG1005P-5622-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-5622-C-T10
Brief Description
RES SMD 56.2K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-5622-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-5622-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-5622-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-5622-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-5622-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)56.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-5622-C-T10
Related LinksRG1005P-5, RG1005P-5622-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-5622-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-5622-C-T10
TERM FORK VINYL 12-10AWG #10 datasheet.pdf
IC COMPARATOR PREC 2-36V SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH SPDT 1A 125V ROLLR PLUNGR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
INDICATOR SS LED RED PANEL MNT datasheet.pdf
Connector Socket 69 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8SOP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 12W datasheet.pdf