Susumu RG1005P-6042-W-T1
RG1005P-6042-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-6042-W-T1
Brief Description
RES SMD 60.4K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-6042-W-T1.pdf
Availability of RG1005P-6042-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-6042-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-6042-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-6042-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)60.4k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-6042-W-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-6042-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-6042-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-6042-W-T1
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 185MA 2.7 OHM TH datasheet.pdf
TVS DIODE 9.72VWM 17.3VC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 83.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CERAM AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 550MA 500 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T766 datasheet.pdf
JTV RELAY 1 FORM C 9V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf