Susumu RG1005P-622-B-T5
RG1005P-622-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-622-B-T5
Brief Description
RES SMD 6.2K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-622-B-T5.pdf
Availability of RG1005P-622-B-T5
QUANTITY
RG1005P-622-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-622-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005P-622-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-622-B-T5
Related LinksRG1005P-, RG1005P-622-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-622-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005P-622-B-T5
ADAPTER BANANA JACK 8-32THR BK datasheet.pdf
MODULE POWER ENTY FUSED DPST MET datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 15POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
BOARD REFERENCE DESIGN P2020 datasheet.pdf
EVAL KIT MAX2511 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 5A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
SHIELD FINGER datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 24POS DUAL PCB datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 144MA 3.3 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf