Susumu RG1005P-64R9-B-T5
RG1005P-64R9-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-64R9-B-T5
Brief Description
RES SMD 64.9 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-64R9-B-T5.pdf
Availability of RG1005P-64R9-B-T5
QUANTITY
RG1005P-64R9-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-64R9-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005P-64R9-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-64R9-B-T5
Related LinksRG1005P-, RG1005P-64R9-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-64R9-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005P-64R9-B-T5
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 7.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 132POS 11ROW VERT datasheet.pdf
RES 140 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/2"-48" BLACK datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC I2C BUS REP LVL-TRANSL 8VSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf