Susumu RG1005P-69R8-B-T5
RG1005P-69R8-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-69R8-B-T5
Brief Description
RES SMD 69.8 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-69R8-B-T5.pdf
Availability of RG1005P-69R8-B-T5
QUANTITY
RG1005P-69R8-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-69R8-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005P-69R8-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-69R8-B-T5
Related LinksRG1005P-, RG1005P-69R8-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-69R8-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005P-69R8-B-T5
IC OPAMP GP 90KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 536K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 5% 2W 4124 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
DSUB METAL-HOOD 50P SHS-UNC datasheet.pdf
RES 162 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 11000UF 75V SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf