Susumu RG1005P-7151-B-T1
RG1005P-7151-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-7151-B-T1
Brief Description
RES SMD 7.15KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-7151-B-T1.pdf
Availability of RG1005P-7151-B-T1
QUANTITY
RG1005P-7151-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-7151-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-7151-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.15k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-7151-B-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-7151-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-7151-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-7151-B-T1
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 10-40VIN +/-15VOU datasheet.pdf
RES 6.80 OHM 3W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
TAPE GLASS CLOTH PTFE 4"X5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
AC/DC WALL MNT ADAPTER 13.5V 36W datasheet.pdf
RES 287 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf