Susumu RG1005P-8060-D-T10
RG1005P-8060-D-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-8060-D-T10
Brief Description
RES SMD 806 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-8060-D-T10.pdf
Availability of RG1005P-8060-D-T10
QUANTITY
RG1005P-8060-D-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-8060-D-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-8060-D-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-8060-D-T10
Related LinksRG1005P-8, RG1005P-8060-D-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-8060-D-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-8060-D-T10
RES SMD 2.1 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH SUPPORT BRACKET 4X4 datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 38.4000MHz 10ppm 8pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
25P M SC FILT 370PF M3 datasheet.pdf