Susumu RG1005P-8450-W-T5
RG1005P-8450-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-8450-W-T5
Brief Description
RES SMD 845 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-8450-W-T5.pdf
Availability of RG1005P-8450-W-T5
QUANTITY
RG1005P-8450-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-8450-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005P-8450-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-8450-W-T5
Related LinksRG1005P-, RG1005P-8450-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-8450-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005P-8450-W-T5
ROUND STANDOFF 10-24 NYLON 2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
COVER GRAY datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 0.3W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
COVER BTS 18 KIT datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf