Susumu RG1005P-8660-P-T1
RG1005P-8660-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-8660-P-T1
Brief Description
RES SMD 866 OHM 0.02% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-8660-P-T1.pdf
Availability of RG1005P-8660-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-8660-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-8660-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-8660-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)866
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-8660-P-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-8660-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-8660-P-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-8660-P-T1
FIXED IND 7.6UH 1.9A 105 MOHM datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI 6A WIRE datasheet.pdf
CONN RCPT 16 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CAP CER 24PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
5.00MM EURO PLUG VERT ME RWE GRN datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 500MW MICROMELF datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
CAP FILM 0.0082UF 5% 1600VDC AXI datasheet.pdf