Susumu RG1005P-8662-B-T5
RG1005P-8662-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-8662-B-T5
Brief Description
RES SMD 86.6KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-8662-B-T5.pdf
Availability of RG1005P-8662-B-T5
QUANTITY
RG1005P-8662-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-8662-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005P-8662-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-8662-B-T5
Related LinksRG1005P-, RG1005P-8662-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-8662-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005P-8662-B-T5
SIDACTOR 4CHP 58/116V 250A MS013 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 99POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.3 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 29.4 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
ROCKER 2 PIECE ROCKER 2 LEDS datasheet.pdf
CAP CER 20PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 270VIN 6.5VOUT 100W datasheet.pdf