Susumu RG1005P-86R6-C-T10
RG1005P-86R6-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-86R6-C-T10
Brief Description
RES SMD 86.6OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-86R6-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-86R6-C-T10
QUANTITY
RG1005P-86R6-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-86R6-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-86R6-C-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-86R6-C-T10
Related LinksRG1005P-8, RG1005P-86R6-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-86R6-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-86R6-C-T10
CAP ALUM 33000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 620MA 600 MOHM datasheet.pdf
MAGNET PERM ALNICO 4MM datasheet.pdf
LED AMBER 500MA 3.45X3.45 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
SCREW datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 WW 30POS datasheet.pdf
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 50A TO220-3 datasheet.pdf