Susumu RG1005P-9090-C-T10
RG1005P-9090-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-9090-C-T10
Brief Description
RES SMD 909 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-9090-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-9090-C-T10
QUANTITY
RG1005P-9090-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-9090-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-9090-C-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-9090-C-T10
Related LinksRG1005P-9, RG1005P-9090-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-9090-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-9090-C-T10
CAP FILM 3900PF 5% 10VDC 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 1% 1W J LEAD datasheet.pdf
IC DSP CONTROLLER 16BIT 100-LQFP datasheet.pdf
EVALUATION FOR SA12 datasheet.pdf
CONN SPADE 14-18 AWG #10 STRIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 120A D2PAK datasheet.pdf
CABLE ASSY 213 NM NM datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 38MM datasheet.pdf
BRD SPT THR STUD SNAP LOCK 20MM datasheet.pdf
CONN RETAINER datasheet.pdf
15P M R/A .370 4-40 1300PF datasheet.pdf