Susumu RG1005P-912-B-T5
RG1005P-912-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-912-B-T5
Brief Description
RES SMD 9.1K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-912-B-T5.pdf
Availability of RG1005P-912-B-T5
QUANTITY
RG1005P-912-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-912-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005P-912-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-912-B-T5
Related LinksRG1005P-, RG1005P-912-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-912-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005P-912-B-T5
FERRITE CHIP 4A 120 OHM SMD datasheet.pdf
IC RESET MONITOR 2.93V SOT23B datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC I2C 2WIRE EXTENDER DDC-DVI datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
PPDLH W/ LOCATOR & FIXED L BRKT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 7.5VOUT 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 68000UF 50V SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 0.47UF 630V 20% RADIAL datasheet.pdf