Susumu RG1005P-9310-C-T10
RG1005P-9310-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-9310-C-T10
Brief Description
RES SMD 931 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-9310-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-9310-C-T10
QUANTITY
RG1005P-9310-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-9310-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-9310-C-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-9310-C-T10
Related LinksRG1005P-9, RG1005P-9310-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-9310-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-9310-C-T10
CONVERTER DC/DC SNGL 5V OUT 10W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES 845 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 70.656MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 26.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES SMD 16.2 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf
CONN FEMALE M12 4POS STRT PCB datasheet.pdf
22000UF 16V 35X40MM 85C 12000H datasheet.pdf