Susumu RG1005P-9532-C-T10
RG1005P-9532-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-9532-C-T10
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 95.3K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-9532-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-9532-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-9532-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-9532-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-9532-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-9532-C-T10
Related LinksRG1005P-9, RG1005P-9532-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-9532-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-9532-C-T10
IC MPU I960 16MHZ 196QFP datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FINDER UNIT datasheet.pdf
3.43 MM CONTACT TAIL LENGTH DUAC datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.8A 206.5 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 330 PF 2.5% 100VDC AXIA datasheet.pdf
WIFI SERIAL TRANSCEIVER MODULE B datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS PIN datasheet.pdf