Susumu RG1005R-45R3-D-T10
RG1005R-45R3-D-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005R-45R3-D-T10
Brief Description
RES SMD 45.3 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005R-45R3-D-T10.pdf
Availability of RG1005R-45R3-D-T10
QUANTITY
RG1005R-45R3-D-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005R-45R3-D-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005R-45R3-D-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005R-45R3-D-T10
Related LinksRG1005R-4, RG1005R-45R3-D-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005R-45R3-D-T10 Details Description
Related parts for RG1005R-45R3-D-T10
RES SMD 1.1K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 20V 0.5A TO252-3 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 1.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 68POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:4 2.5GHZ 16TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 10% 1KVDC 2DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
EXTRACT TOOL FOR 14-26 GA CONT datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
CAP FILM 1 NF 10% 310VAC RADIAL datasheet.pdf