Susumu RG1005V-1021-B-T1
RG1005V-1021-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1021-B-T1
Brief Description
RES SMD 1.02KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1021-B-T1.pdf
Availability of RG1005V-1021-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005V-1021-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1021-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1021-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.02k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1021-B-T1
Related LinksRG1005V-, RG1005V-1021-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1021-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005V-1021-B-T1
CABLE TIE INTERMED TEL GRY 8.0" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 133MHZ 256CABGA datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 5A 250VAC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
KEYBOARD 16BTN LEGEND WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 2X13.8V 5V 155W datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf