Susumu RG1005V-1021-C-T10
RG1005V-1021-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1021-C-T10
Brief Description
RES SMD 1.02K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1021-C-T10.pdf
Availability of RG1005V-1021-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005V-1021-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1021-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1021-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.02k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1021-C-T10
Related LinksRG1005V-1, RG1005V-1021-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1021-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-1021-C-T10
CONN HEADER .100 DUAL STR 70POS datasheet.pdf
IC 4.37V P-P 10% SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HEADER MALE 160POS STR datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CONN HOUSING 14POS 2.54MM DUAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5V 25A datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 350W 4A 55AW1 datasheet.pdf
CAP CER 75PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf