Susumu RG1005V-1130-C-T10
RG1005V-1130-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1130-C-T10
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 113 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1130-C-T10.pdf
Availability of RG1005V-1130-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005V-1130-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1130-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1130-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1130-C-T10
Related LinksRG1005V-1, RG1005V-1130-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1130-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-1130-C-T10
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 3V datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG INV ISO 5DDPAK datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM60H/AE60G/HDM60H datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 56SSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 5W T18 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf