Susumu RG1005V-1150-W-T1
RG1005V-1150-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1150-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 115 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1150-W-T1.pdf
Availability of RG1005V-1150-W-T1
QUANTITY
RG1005V-1150-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1150-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1150-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1150-W-T1
Related LinksRG1005V-, RG1005V-1150-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1150-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005V-1150-W-T1
RES SMD 10.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 2MM MALE 2ROW R/A 64POS datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR SS 8-USOP datasheet.pdf
RES 5.6 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC AMP AUDIO MONO 1.8W 10-MSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 22POS datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE A 6 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
RES 68K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 2.3A 36 MOHM SMD datasheet.pdf