Susumu RG1005V-1211-P-T1
RG1005V-1211-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1211-P-T1
Brief Description
RES SMD 1.21K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1211-P-T1.pdf
Availability of RG1005V-1211-P-T1
QUANTITY
RG1005V-1211-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1211-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1211-P-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1211-P-T1
Related LinksRG1005V-, RG1005V-1211-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1211-P-T1 Details Description
Related parts for RG1005V-1211-P-T1
CONN HEADER 2POS VERT .163 TIN datasheet.pdf
CHARACTER FILM ROUND "I" A22 SER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
WIRELESS LAN ETHERNET PORT ADAPT datasheet.pdf
LED GREEN/YLW CLEAR 4SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 7.32 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf