Susumu RG1005V-1271-B-T5
RG1005V-1271-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1271-B-T5
Brief Description
RES SMD 1.27KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1271-B-T5.pdf
Availability of RG1005V-1271-B-T5
QUANTITY
RG1005V-1271-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1271-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1271-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.27k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1271-B-T5
Related LinksRG1005V-, RG1005V-1271-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1271-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005V-1271-B-T5
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
DSUB 3W3 F G50 datasheet.pdf
RES 1.65M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ZX2 EXTENSION CABLE 20M datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH DETECTOR 5MM HORIZ 5V datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.5A 36.4 MOHM datasheet.pdf