Susumu RG1005V-1470-C-T10
RG1005V-1470-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1470-C-T10
Brief Description
RES SMD 147 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1470-C-T10.pdf
Availability of RG1005V-1470-C-T10
QUANTITY
RG1005V-1470-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1470-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1470-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1470-C-T10
Related LinksRG1005V-1, RG1005V-1470-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1470-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-1470-C-T10
DIAC 30-34V 2A DO35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SIREN 7-15VDC 3.0KHKZ SLOW datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS W/PIN INLINE datasheet.pdf