Susumu RG1005V-161-C-T10
RG1005V-161-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-161-C-T10
Brief Description
RES SMD 160 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-161-C-T10.pdf
Availability of RG1005V-161-C-T10
QUANTITY
RG1005V-161-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-161-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-161-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)160
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-161-C-T10
Related LinksRG1005V-, RG1005V-161-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-161-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-161-C-T10
SWITCH LEVER SPDT 10A QC TERM datasheet.pdf
RES SMD 25.5KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RECEPT 0.5MM 60POS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
OPERATING HEAD FOR D4C-1602 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 10A D2PAK datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 300MW SOD523 datasheet.pdf