Susumu RG1005V-1620-D-T10
RG1005V-1620-D-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1620-D-T10
Brief Description
RES SMD 162 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1620-D-T10.pdf
Availability of RG1005V-1620-D-T10
QUANTITY
RG1005V-1620-D-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1620-D-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1620-D-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)162
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1620-D-T10
Related LinksRG1005V-1, RG1005V-1620-D-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1620-D-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-1620-D-T10
DIODE SCHOTTKY 80V 2A DO214AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 2140MHZ 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 24V datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 5A SOLDER datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12.35V 125W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOT23 datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1157FCBGA datasheet.pdf
SOLID HANDI-CARD, TYHC#C datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 170W datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.039UF RADIAL datasheet.pdf
22UF 16V 5,0X5,0X5,3MM 105C 2000 datasheet.pdf