Susumu RG1005V-1651-B-T5
RG1005V-1651-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1651-B-T5
Brief Description
RES SMD 1.65KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1651-B-T5.pdf
Availability of RG1005V-1651-B-T5
QUANTITY
RG1005V-1651-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1651-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1651-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1651-B-T5
Related LinksRG1005V-, RG1005V-1651-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1651-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005V-1651-B-T5
PCB UNCLAD 1/32"THICK FR4 12X18" datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 7/8" datasheet.pdf
BATT NIMH 1.2V 4/3A 3600MAH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 12V SIP DL datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 56.65MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
OPT TXRX 4X10G CWDM DFB CFP 6C datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 3W datasheet.pdf