Susumu RG1005V-1690-B-T5
RG1005V-1690-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1690-B-T5
Brief Description
RES SMD 169 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1690-B-T5.pdf
Availability of RG1005V-1690-B-T5
QUANTITY
RG1005V-1690-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1690-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1690-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1690-B-T5
Related LinksRG1005V-, RG1005V-1690-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1690-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005V-1690-B-T5
DIODE GEN PURP 400V 12A DO203AA datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ 14DIP datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
THERMISTOR PTC OCP 3.70 OHM 25C datasheet.pdf
ENCODER LINE DRIVER 3CH 4MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES 432 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE MARKER WSM 10 V 200/PK datasheet.pdf