Susumu RG1005V-1741-C-T10
RG1005V-1741-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1741-C-T10
Brief Description
RES SMD 1.74K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1741-C-T10.pdf
Availability of RG1005V-1741-C-T10
QUANTITY
RG1005V-1741-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1741-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1741-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.74k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1741-C-T10
Related LinksRG1005V-1, RG1005V-1741-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1741-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-1741-C-T10
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 18POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC CTLR HOT SWAP 16-DFN datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLEXRAY TXRX STAR 44MLF datasheet.pdf
TRANSFORMER datasheet.pdf
RES 130 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf