Susumu RG1005V-1781-C-T10
RG1005V-1781-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1781-C-T10
Brief Description
RES SMD 1.78K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1781-C-T10.pdf
Availability of RG1005V-1781-C-T10
QUANTITY
RG1005V-1781-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1781-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1781-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.78k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1781-C-T10
Related LinksRG1005V-1, RG1005V-1781-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1781-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-1781-C-T10
MODEM RJ-11 V.34 SRL DATA 3.3V datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 20SSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 3.3V 60A datasheet.pdf