Susumu RG1005V-181-P-T1
RG1005V-181-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-181-P-T1
Brief Description
RES SMD 180 OHM 0.02% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-181-P-T1.pdf
Availability of RG1005V-181-P-T1
QUANTITY
RG1005V-181-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-181-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005V-181-P-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-181-P-T1
Related LinksRG1005V-, RG1005V-181-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-181-P-T1 Details Description
Related parts for RG1005V-181-P-T1
CONN RCPT .100" 13POS SGL 30GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CONN IDC 6POS 2.54MM 28AWG TIN datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16QFN datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.5A 75.6 MOHM datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 4POS SMT 5.5MM datasheet.pdf