Susumu RG1005V-1870-C-T10
RG1005V-1870-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1870-C-T10
Brief Description
RES SMD 187 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1870-C-T10.pdf
Availability of RG1005V-1870-C-T10
QUANTITY
RG1005V-1870-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1870-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1870-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)187
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1870-C-T10
Related LinksRG1005V-1, RG1005V-1870-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1870-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-1870-C-T10
HEAT SHRINK THIN GRN 1/4" X 4' datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.80V SC70-4 datasheet.pdf
IC DRVR MOSF 2CH SYC BUCK 16-QFN datasheet.pdf
IGBT 600V 56A 250W TO220 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2/0 AWG WHITE 100' datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HAN TC100 MALE CONTACT 16MM datasheet.pdf
HEADER SNGL INLINE SOLDRTL 44POS datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
MINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
IC CLK BUFFER PLL 44QFN datasheet.pdf
FMAB NEO FILTR 1PH 1ST 6A 250VAC datasheet.pdf